Nowy numer 33/2018 Archiwum

Podhalańskie muzykowanie

Konkurs odbywał się w niedzielę 4 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Jednym z jurorów był znany i ceniony muzyk, członek zespołu Trebunie-Tutki - Krzysztof Trebunia-Tutka. - Szczególnie cieszy nas udział wielu kapel dziecięcych ze Skalnego Podhala, ale także Spisza i Orawy. Oznacza to, że zainteresowanie regionalną muzyką jest wciąż bardzo duże - zauważył.

Wśród kapel w kategorii zespołów dziecięcych jury najlepiej oceniło grupę z zakopiańskiej "Jutrzenki". W gronie laureatów znalazła się jeszcze muzyka Andrzeja Kalaty-Korca i Jana Kubika z Krościenka nad Dunajcem.

Krzysztofa Trebunię-Tutkę martwi to, że w konkursie wzięła mała liczba młodzieżowych muzykantów. - Może wydaje im się, że zbyt szybko nabyli odpowiednie umiejętności. Tymczasem z muzyką podhalańską jest tak, jak z chodzeniem po górach. Można wyjść na pierwszy szczyt, ale potem są kolejne i jeszcze kolejne. Ja już chodzę po nich 40 lat, a ciągle odkrywam drogi na kolejne wzniesienia - podkreśla członek zespołu Trebunie-Tutki.

Głównymi organizatorami konkursu byli Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu wraz ze Starostwem Powiatowym, Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu, Urzędem Miasta stolicy Podhala oraz Stowarzyszeniem Zespołem Regionalnym "Śwarni".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma