Nowy numer 37/2021 Archiwum

Amazonki na Jasnej Górze

Podhalańskie Amazonki - m.in. z Nowego Targu, Zakopanego, Rabki, w miniony weekend wzięły udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górą.

Po powrocie podzieliły się z dziennikarzami swymi przeżyciami. - Naszym duchowym przewodnikiem była pełna energii s. Danuta z Ludźmierza, która wszędzie z nami podróżuje - wspomina Krystyna Iskrzycka. Gaździny do Częstochowy zabrały słoneczniki, którymi machały na Wałach Jasnogórskich. 

- Były łzy wzruszenia, ale i siła modlitwy. Tak umocnione wróciłyśmy od Matki Boskiej Częstochowskiej, a w drodze do domu był też czas na zwiedzenia parku miniatur kościelnych w Złotej Górze - dodaje K. Iskrzycka.

Amazonki z Podhala działają bardzo aktywnie i ani na chwilę nie ustają w zachęcaniu do walki z rakiem piersi. 15 października zapraszają na spotkanie na nowotarski Rynek, gdzie będą przekonywać, że warto zadbać o swoje zdrowie. - Spotkanie uświetni nowotarska młodzież - zapowiada amazonka Ewa Palider.  

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14, a dla chętnych do zadbania o siebie pań amazonki będą miały 20 bezpłatnych zaproszeń na badanie USG piersi. - Jak zawsze takimi akcjami chcemy nawiązać do naszego hasła, które brzmi: "Badamy się, by żyć zdrowo i kolorowo" - mówi E. Palider. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama