Nowy numer 29/2021 Archiwum

Służba w katedrze

Trwa nabór do Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej oraz do Katedralnej Służby Liturgicznej.

Jak informuje ks. Marek Różycki, parafia katedralna to zaledwie ok. 50 osób. Stąd potrzeba zorganizowania służby liturgicznej, którą osoby spoza parafii.

- Katedralna Służba Liturgiczna działa od ubiegłego roku. W jej skład wchodzą przede wszystkim studenci krakowskich uczelni. Podejmują oni służbę liturgiczną w królewskiej katedrze na Wawelu przynajmniej raz w tygodniu i pozostają do dyspozycji, gdy pojawia się konieczność przygotowania asysty - wyjaśnia ks. Różycki.

Członkowie KSL przez rok uczestniczą w spotkaniach, podczas których poznają katedrę, związane z nią tradycje - zwłaszcza związane z życiem liturgicznym na przestrzeni wieków - oraz przepisy liturgiczne. Spotkania rozpoczynają się w listopadzie i odbywają się co dwa tygodnie.

- Zaproszenie nie jest skierowane jedynie do tych, którzy mają już praktykę w służbie przy ołtarzu, ale również do tych, którzy chcą się nauczyć
ministrantury - zapewnia ks. Różycki, zachęcając do kontaktu drogą mailową (katedra@diecezja.pl) lub za pośrednictwem Facebooka (profil: KatedraWawel).

Jednocześnie trwają również przesłuchania do Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej. Chętni mogą się zgłaszać na ul. Kanoniczą 3 w poniedziałki i środy na godzinę 18.45 (informacje o chórze można znaleźć także na www.katedralny.com).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama