Nowy numer 33/2018 Archiwum

Względy osobiste

Nie jest rzecznikiem od 8 miesięcy, dawno opuścił wspólnotę zakonną. "Zazwyczaj nie zajmujemy się tego typu sprawami..."

„Były rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie opuścił zakon. Przyczyną jest poczęcie przez niego dziecka” – informuje Deon.pl. Jako pierwszy napisał o tym inny portal, Love Kraków.

Obie informacje ukazały się dziś, dotyczą jednak wydarzeń sprzed kilku miesięcy. Były rzecznik Zgromadzenia Salezjańskiego w Krakowie, Tomasz Kijowski, z Komitetem Organizacyjnym ŚDM zakończył współpracę już w styczniu 2015 r. Rezygnację motywował wówczas względami osobistymi. W maju sam poinformował swoich przełożonych o poczęciu dziecka.

 - W czerwcu opuścił wspólnotę zakonną, choć formalnie nadal jest jej członkiem. Aktualnie trwa proces o wydalenie go ze zgromadzenia - potwierdził portalowi lovekrakow.pl ks. Andrzej Gołębiowski, rzecznik prasowy krakowskich salezjanów.

„Zazwyczaj nie zajmujemy się tego typu sprawami, ponieważ szanujemy prywatność. Jednak w tym przypadku ksiądz pełnił istotne funkcje w krakowskim Kościele” – komentują autorzy informacji. Trzeba przyznać, mocno jak na portal informacyjny, przeterminowanej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Ajja
    08.10.2015 14:03
    To było do przewidzenia: http://breviarium.blogspot.com/2011/08/z-cyklu-playboy-ktory-nie-rozpozna.html
    Po treściach jakie ten duchowny publikował widać, że życie kapłańskie go niezbyt pociągało. Przełożeni niczego nie podejrzewali, czy przymykali oko?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma