Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nuncjusz zaangażowany

Doktorem honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zostanie abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

Uroczystość nadania tytułu odbędzie się 16 października, podczas inauguracji roku akademickiego na papieskiej uczelni.

Jak poinformowała Monika Wiertek, rzecznik prasowy uniwersytetu, Senat uczelni przyznał nuncjuszowi tytuł doktora honoris causa w szczególności za reprezentowanie papieża oraz Stolicy Apostolskiej na forum międzynarodowym "w poczuciu odpowiedzialności za dobro wspólne oraz godność każdego człowieka", jego wystąpienia na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, które "ukazują jasny oraz czytelny głos magisterium biskupa rzymskiego oraz Stolicy Apostolskiej w obronie najważniejszych wartości", chętny i czynny udział w konferencjach oraz zjazdach naukowych, "żywe i twórcze, a także mądre oraz odpowiedzialne współdziałanie na rzecz Kościoła katolickiego w Polsce, jego należnego funkcjonowania instytucjonalnego wraz z promowaniem dokumentów papieskich w Kościele lokalnym", a także "wyróżniające się wypełnianie od pięciu lat zadań nuncjusza apostolskiego w Polsce".

Recenzentami w postępowaniu o nadanie doktoratu honorowego byli ks. prof. Tomasz Rozkrut (UPJPII) oraz ks. prof. Henryk Stawniak (UKSW). Laudatorem został ks. prof. Jan Maciej Dyduch.

Do tej pory doktoraty honorowe Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie otrzymali już papież Benedykt XVI, kard. Tarcisio Bertone, ks. prof. Wendelin Knoch, ks. dr Hieronim Fokciński SJ, ks. prof. Stanisław Czerwik, prof. Lorenzo Ornaghi, prof. Elie Wiesel.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma