Nowy numer 3/2021 Archiwum

By miłosierdzie promieniowało

Przedstawiciele krakowskiej kurii metropolitalnej, Wieliczki, Caritas AK oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej podpisali porozumienie w sprawie budowy domu "Misericordiae" w Brzegach.

Dom środowiskowego wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych "Misericordiae" powstaje tuż obok "Campus Misericordiae", miejsca, w którym odbędzie się czuwanie i papieska Msza św. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Budynek, który ma być pamiątką po spotkaniu z ojcem świętym, już powstaje. Będzie się mieścił zaledwie kilkaset metrów od miejsca, w którym stanie papieski ołtarz.

W piątek 9 października porozumienie dotyczące budowy domu "Misericordiae" podpisali metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, burmistrz miasta i gminy Wieliczka Artur Kozioł, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas spotkania kard. Dziwisz przypomniał, że głównym tematem przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży jest miłosierdzie, a ich hasło brzmi "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

- Chcemy to realizować nie tylko w ciągu tych dni, kiedy młodzież będzie z papieżem. Chcemy, żeby tam właśnie promieniowało to miłosierdzie. Po to ten dom, idea bardzo piękna - mówił kardynał.

Pomysł budowy domu "Misericordiae" został już doceniony - miasto i gmina Wieliczka zostały uhonorowane medalem Caritas Archidiecezji Krakowskiej "Bogaci Miłosierdziem" podczas koncertu galowego z okazji 25-lecia reaktywacji Caritas, który odbył się 4 października.

Tuż obok domu wsparcia środowiskowego w Brzegach powstaje centrum Caritas - "Chleb Miłosierdzia". To jedna z największych hali, która będzie magazynem żywności dla najuboższych. Jak zaznaczył w piątek ks. Bogdan Kordula, będzie to "pole doświadczalne dla młodych ludzi, którzy jako wolontariusze, jako studenci odbywający praktyki w kontakcie z osobami starszymi mogą się wiele nauczyć i mogą ofiarować wiele serca".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama