Nowy numer 24/2021 Archiwum

Żeby było co wspominać z sentymentem przejdź do galerii

Małopolscy uczniowie pamiętają o swoich pedagogach, którzy dzisiaj mają swoje święto - Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jak zawsze, do nauczycieli list z życzeniami skierował także Aleksander Palczewski, małopolski kurator oświaty.

Wyraził on wdzięczność nauczycielom za pracę z uczniami. "Jednocześnie życzę wytrwałości, by wprowadzanie dzieci i młodzieży w świat wiedzy oraz kształtowanie ich postaw moralnych dawało wiele radości" - napisał.

"Życzę też licznych sukcesów w tej trudnej pracy, w wychowaniu młodych pokoleń, które w przyszłości będą z odwagą realizować wzniosłe cele służące dobru Ojczyzny, a dla Państwa będące źródłem dumy, radości i satysfakcji" - podkreślił A. Palczewski.

Kurator w liście z okazji Dnia Nauczyciela odniósł się również do uczniów. "Życzę im, by czas przeznaczony na edukację szkolną wspominali po latach z sentymentem, a zdobyta wiedza i umiejętności stanowiły klucz otwierający drogę dalszego twórczego, samodzielnego odkrywania świata oraz rozwoju osobowego".

W wielu szkołach w Małopolsce odbyły się dzisiaj akademie z okazji Dnia Nauczyciela. Były życzenia od uczniów, rodziców. Nie zabrakło kwiatów i drobnych, słodkich upominków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama