powrót
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
Mamy gospelują z dziećmi  
"Moje życie jest w Twoich rękach, w Jezusie mam przyjaciela" - zaśpiewają w niedzielę gospel mamy Monika Łącka /Foto Gość

Mamy gospelują z dziećmi przejdź do galerii

Śpiewanie ćwiczyły 3 dni, a w niedzielę, wraz z dziećmi, wystąpią podczas finału Festiwalu "7 x Gospel".

mł

|

GOSC.PL

dodane 15.10.2015 13:33
0

Na warsztaty Mama Gospel, które już po 4. odbyły się w ramach Festiwalu "7 x Gospel", nie wszystkie młode mamy miały łatwo przyjść - jesienna, deszczowa pogoda spacerom (czasem z daleka) nie sprzyja, z domu wyjść ciężko, czasem też dziecko nagle się rozchoruje. Gdy jednak wszystkie kłopoty udaje się pokonać, radość jest wielka, a nawet podwójnie wielka. Bo przecież tu nie tylko chodzi o miłe spędzenie czasu - wśród innych mam i dokazujących dzieciaków - ale przede wszystkim o Boga. Nawet jeśli uwielbianie Go wśród dziecięcego śmiechu, płaczu, gaworzenia bywa nie lada wyzwaniem.

- Taka jednak jest uroda tych warsztatów, na które mamy mogą przyjść ze swoimi maluchami, mającymi od kilku miesięcy do 3 lat - tłumaczą Marysia Pabisiak i Katarzyna Kruk, czyli mamy, które z muzyką gospel są związane od wielu lat i co roku prowadzą dla innych mam warsztaty.

Pomysł jest prosty: młode mamy mają wyjść z domu i zrobić coś dla Boga, dla siebie i dla dzieci. - Dla Boga śpiewamy, czyli robimy to, co bardzo kochamy. Ale też dajemy sobie kilka chwil radości, bo mając małe dziecko, czasem trudno jest znaleźć czas dla siebie, żeby np. spotkać się z koleżankami - mówi Kasia Kruk, z wykształcenia pedagog, a z zamiłowania chórzystka Kraków Gospel Choir.

Warsztaty podzielone są na dwie części. Najpierw jest czas na zabawę z dziećmi i rozgrzewkę dla strun głosowych. W ten sposób mamy uczą się też prostych zabaw, które rozwijają w dzieciach muzykalność i poczucie rytmu. Potem z dziećmi bawią się wolontariuszki, a mamy uczą się śpiewać gospel.

- Festiwal odkrył mój mąż, muzyk i kompozytor z wykształcenia. To on mnie zachęcił do udziału w Mama Gospel i zapisał, a dla siebie wybrał 17. Warsztaty Gospel w Krakowie - opowiada Alicja, która na warsztaty przyszła z małą i roześmianą córeczką Aniką oraz... z drugim dzieckiem, które na razie śpi spokojnie pod sercem mamy. - Kiedyś śpiewałam w parafialnym chórze, ale po urodzeniu córki musiałam ograniczyć ten sposób chwalenia Boga. Lubimy też z mężem chodzić na spotkania uwielbieniowe, ale i to z małym dzieckiem bywa skomplikowane. Tu mogę uwielbiać i zajmować się córeczką. Może udział w tych warsztatach zaowocuje tym, że założymy w swojej parafii chór gospel? - zastanawia się Ala.

- Przyszłam, bo cały czas siedzę z dzieckiem w domu i chciałam, abyśmy razem z Emilką poznały nowe osoby - poza placem zabaw. Informację o warsztatach znalazłam na Facebooku, a że kiedyś śpiewałam w chórze, to postanowiłam spróbować swoich sił - opowiada z kolei Natalia, a Gosia dodaje, że po raz pierwszy była na warsztatach rok temu, gdy była jeszcze w ciąży. A skoro już wtedy "zaraziła" synka muzyką gospel, to i teraz nie mogli się nie pojawić.

-----

10. Festiwal "7 x Gospel" zakończy się wielkim koncertem finałowym (18 października, godz. 18) w kinie "Kijów Centrum". Na scenie wystąpi ok. 300 osób z Polski i zagranicy, które zjednoczą siły i głosy, by wspólnie uwielbiać Boga. Szczegóły na: www.7xgospel.com.pl.

1 / 1
Warsztaty Mama Gospel A.D. 2015

WIARA.PL DODANE 15.10.2015 AKTUALIZACJA 15.10.2015

Warsztaty Mama Gospel A.D. 2015

​W Pracowni Rodzinnej "Mamutek" młode mamy z małymi dziećmi bawią się i ćwiczą śpiewanie piosenek gospel. Zdjęcia: Monika Łącka /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • FESTIWAL 7XGOSPEL
  • GOSPEL
  • MAMA GOSPEL
  • STOWARZYSZENIE GOSPEL W KRAKOWIE

Polecane w subskrypcji

  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
  • Kościół ubogich i męczenników. Czego o. Robert Prevost nauczył się podczas misji w Peru?
    • Kościół
    • Wiesława Dąbrowska-Macura
    Kościół ubogich i męczenników. Czego o. Robert Prevost nauczył się podczas misji w Peru?
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE