Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zdrowo i kolorowo przejdź do galerii

Na nowotarskim rynku dominowały dzisiaj różowe kolory. A to wszystko za sprawą Podhalańskich Amazonek i Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi.

Do wspólnego obchodzenia Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi Podhalańskie Amazonki zaprosiły m.in. nowotarską młodzież.

W programie znalazły się występy uczennic Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, które w różowych strojach, trzymając w rękach różowe balony zaprezentowały na płycie rynku kilka ważnych symboli związanych z walką z chorobą nowotworową u kobiet.

- To jest bardzo ważne, by mówić w różnych miejscach o potrzebie badania kobiet pod kątem raka piersi - podkreśla s. Danuta Lipińska z Ludźmierza. Zakonnica przez wiele lat pracowała na Jasnej Górze i tam organizowała Ogólnopolską Pielgrzymkę Amazonek. Jej starania i zaangażowanie zostało docenione. Siostra otrzymała prestiżowe odznaczenie, czyli Bursztynowy Łuk Amazonek.

Na nowotarskim rynku pojawili się przedstawiciele władz miasta, powiatu. Burmistrz stolicy Podhala Grzegorz Watycha objął honorowym patronatem przedsięwzięcie Amazonek. Dojechali także zaprzyjaźnieni motocykliści, którzy trzykrotnie okrążyli centrum miasta. Obecni byli również rowerzyści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu. Obydwie grupy na swoich pojazdach miały oczywiście różowe balony.

Amazonki przygotowały dla wszystkich pań przechodzących przez rynek bezpłatne zaproszenia na badanie USG piersi. - Jak zawsze takimi akcjami chcemy nawiązać do naszego hasła, które brzmi: "Badamy się, by żyć zdrowo i kolorowo" - mówi amazonka Krystyna Iskrzycka.

Bezpłatne zaproszenia na badania ufundowały Centrum Medyczne Allmedica z Nowego Targu i Podhalańskie Amazonki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama