Nowy numer 3/2021 Archiwum

Muzyczny Dzień Papieski przejdź do galerii

W parafii św. Jana Pawła II w ramach Dnia Papieskiego odbył się koncert zespołu Turnioki. Wszystkich zebranych w sobotni wieczór 17 października przywitał ks. proboszcz Jan Karlak.

- Cieszę się, że razem wybierzemy się w podróż wspomnieniową o papieżu Janie Pawle II, który przecież często gościł na naszej ziemi - mówił ks. Karlak.

Na ponadgodzinny koncert złożyły się pieśni autorstwa zespołu Turnioki w bardzo ciekawej aranżacji i z akompaniamentem kilku instrumentów. Trzon zespołu stanowili: Anna Malacina, Arkadiusz Wiech, Leszek Nowotarski i Krzysztof Czech. Na widowni zasiedli parafianie, mieszkańcy miasta i władze. Nowotarski samorząd wsparł organizację koncertów z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego.

Parafia św. Jana Pawła II w Nowym Targu jest jedną z pierwszych na świecie, która przyjęła za patrona papieża z Polski. Już od początku budowy było wiadomo, że będzie to dziękczynny dar społeczności Podhala za pontyfikat papieża Polaka. - Modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II są bardzo żywe w naszym kościele. U nas dokonują się małe cuda za pośrednictwem ojca świętego - podkreśla ks. proboszcz.

Przy parafii działa Stacja Całodziennej Opieki "Totus Tuus" z grotą solną i zabiegami rehabilitacyjnymi, a dzieci i młodzież mogą skorzystać z zajęć prowadzonych w parafialnej świetlicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama