Nowy numer 29/2021 Archiwum

Szymon Nehring wyróżniony

Młody krakowski pianista został wyróżniony w finale 17. Konkursu Chopinowskiego.

20-letni muzyk był jednym z 10 finalistów konkursu, którego przesłuchania zakończyły się wieczorem 20 października. Jako jedyny Polak dotarł do finału.

Zwycięzcą został Seong-Jin Cho, pianista z Korei Południowej. Nehring nie zdobył żadnej z 6 nagród. Znalazł się jednak wśród 4. wyróżnionych artystów.

- Uczestnictwo dwóch krakowian - Krzysztofa Książka i Szymona Nehringa - w wyższych etapach konkursu jest niewątpliwym sukcesem ich samych oraz ich mistrza prof. Stefana Wojtasa - mówi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz, krakowska publicystka muzyczna, redaktor naczelna portalu www.polskamuza.eu. - Świadczy to m.in. o tym, że pedagog znalazł dobry sposób na przygotowanie ich do konkursu. Wykonywanie utworów Chopina wymaga nie tylko niezwykłej techniki, lecz także dużej wrażliwości i wyobraźni muzycznej. Przed oboma młodymi artystami otwiera się szeroka droga kariery pianistycznej. Szymon gra już bardzo dojrzale. Krakowscy melomani mieli okazję poznać styl jego gry podczas tegorocznego festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie".

Czytaj także:

Nehring w finale Konkursu Chopinowskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama