Nowy numer 29/2021 Archiwum

Chleb nasz powszedni...

Uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu biorą udział w kolejnej edycji kampanii "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015".

Ogólnopolska kampania prowadzona przez Fundację "Dobre Życie" odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Chcemy zwrócić uwagę uczniów na to, w jaki sposób się odżywiają i jak dieta wpływa na ich zdrowie. Ważne jest, aby młodym ludziom wskazać walory odżywcze i zdrowotne chleba, przypomnieć, że składniki zbożowe są podstawą piramidy żywieniowej - mówi nauczycielka Małgorzata Zarębczan.

Podczas zajęć praktycznych uczniowie kierunków kucharz i cukiernik przygotowywali chleb, którym częstowali się potem wszyscy w szkole. Chleb, pieczony na naturalnym zakwasie, wzbogacony został dodatkami, np. ziarnami czy owocami. Goście kosztowali chleba z dodatkiem masła, miodu, twarożku czy oliwy z przyprawami - według swojego uznania i smaku. Był nawet chleb o smaku bananów.

W ramach kampanii przewidziany jest również konkurs wiedzy "Tajemnica czarnej kromki", w której udział wezmą uczniowie nowotarskiej szkoły. Nagrodą jest wycieczka do Zubrzycy Górnej na warsztaty "Lekcja pieczenia chleba".

SOSW nr 1 w Nowym Targu to najlepsza tego typu placówka na Podhalu, zdobywająca wiele nagród w różnych konkursach. Szkoła pomaga dzieciom z zespołem Downa w prowadzeniu grupy wsparcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama