Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Młodzi już zagłosowali! przejdź do galerii

Prawybory odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu. Wzięło w nich udział 755 uczniów, którzy oddali 684 ważne głosy. Frekwencja wyniosła 81 procent.

Uczniowie, którzy ukończyli 18 lat, oddali najwięcej głosów na Komitet Wyborczy "Korwin". Na drugim miejscu uplasował się Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz15”. Tuż za nim był Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska zajęła piąte miejsce. 

Prawybory odbywają się w ramach programu "Młodzi głosują" od 1995 roku. Program w szkołach prowadzony jest przez samą młodzież. Do tej pory w roli organizatorów wystąpiło około 50 tys. uczniów i uczennic, a w wyborach przez nich przygotowanych wzięło udział ponad 3 miliony uczniów i uczennic.

- To bardzo cenna inicjatywa, która pokazuje naszym uczniom, że trzeba brać udział w wyborach. To jest po prostu nasz obowiązek obywatelski - mówi Joanna Knapczyk, jedna z nauczycielek w nowotarskim technikum. - Dbamy w szkole również o samorządność uczniowską, stąd nasi podopieczni głosują na przewodniczącego szkoły poprzez dobrze zorganizowane wybory z komisjami, urnami na głosy - mówi nauczycielka. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama