Nowy numer 2/2021 Archiwum

Moc w przebaczaniu

Bp Grzegorz Ryś zaprasza na Dzień Duchowej Odnowy dla kapłanów i mężczyzn świeckich "O Miłosierdziu po męsku".

Organizowane przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej (ul. Podzamcze 8) i potrwa od godz. 9 do 16.

- Mężczyźni mają w sobie pragnienie bycia mocnymi. Ta moc jest im potrzebna także do tego, żeby być opiekunami dla własnych rodzin, dla większych wspólnot. Ważne, żeby tą wolą mocy kierować po chrześcijańsku, tak, jak objawia ją Bóg. A On objawia swoją wszechmoc przez przebaczenie i miłosierdzie - tłumaczy bp Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP i Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, który będzie gościem specjalnym Dnia Duchowej Odnowy.

Dodaje, że spotkanie dla mężczyzn będzie pierwszym z serii wydarzeń w archidiecezji krakowskiej, przygotowujących do zbliżającego się jubileuszu - Roku Świętego Miłosierdzia.

Drugim z gości będzie Donald Turbitt - amerykański katolicki lider świecki pochodzenia irlandzkiego, mąż, ojciec i dziadek. Przez 21 lat służył w straży pożarnej Providence - Rhode Island, później przez 30 lat prowadził własny biznes. On i jego żona Pat mają troje dzieci, 13 wnucząt i prawnuka.

Dla tych, którzy nie będą mogli w sobotę przyjść do seminarium, organizatorzy przygotują transmisję online (dostępną na stronie: mężczyźni.net).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama