Nowy numer 8/2019 Archiwum

Pierwszy kapelan świętej

Sobota 24 października będzie okazją do przypomnienia w Krakowie o. Józefa Andrasza, kapelana s. Faustyny Kowalskiej.

W klasztornej kaplicy w Łagiewnikach przy relikwiach św. Faustyny Mszę św. o kapłanów i chwałę Bożego Miłosierdzia za przyczyną ojca Józefa Andrasza odprawi o. Jerzy Konieczny SJ - kapelan sióstr ZMBM z Łagiewnik. Eucharystia rozpocznie się o godz. 10.

Następnie siostra Elżbieta Siepak ZMBM wygłosi konferencję o tym, co w "Dzienniczku" o o. Andraszu napisała s. Faustyna. Następnie uczestnicy spotkania udadzą się z modlitwą na cmentarz Rakowicki, gdzie jest pochowany o. Andrasz.

To właśnie ten kapłan jako pierwszy - w 1933 roku - będąc kierownikiem duchowym s. Faustyny, upewnił ją, że to, co widzi i czuje w duszy, jest działaniem nadzwyczajnej łaski Bożej.

Nadzorował on także namalowanie najsłynniejszego wizerunku Jezusa Miłosiernego, który znajduje się w łagiewnickiej kaplicy. W 1943 roku o. Androsz poświęcił obraz i rozpoczął w Łagiewnikach nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL