GN 2/2021 Archiwum

Budżetowa ewangelizacja

Dwa projekty parafialne znalazły się w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Nowym Targu. Można na nie głosować.

- Projekt obywatelski to bardzo cenna inicjatywa. Cieszę się, że mieszkańcy dbają nie tylko o infrastrukturę, jak np. o place zabaw, ale zależy im na sprawach ducha - mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu, który należy do Ruchu Światło-Życie.

Projekt zgłoszony przez Wspólnotę "Dziewiczy Orszak Baranka" opiewa na kwotę 10 tys. zł i dotyczy cyklu koncertów, spotkań, wystaw i projekcji filmów w Dobrym Clubie przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Dobry Club działa od 2004 r. - Za nami sporo przedsięwzięć, ale z nowym rokiem chcemy ruszyć z kolejnymi inicjatywami na chwałę Pana - mówi Szymon Polański, jeden z liderów DOB.

Kolejną inicjatywą zgłoszoną w ramach budżetu obywatelskiego Nowego Targu jest akcja ewangelizacyjna "Jezus na Lodowisku". To będzie jej trzecia odsłona. Za stronę organizacyjną odpowiadają członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Budżet wydarzenia sięga 40 tys. zł.

- Chcemy zaprosić kolejny raz do hali lodowej na wspólną modlitwę za miasto, jego instytucje, pracowników. Niech to będzie znowu miejsce spotkania ludzi potrzebujących wsparcia duchowego - mówi ks. Tadeusz Skupień, wikariusz w parafii św. Katarzyny.

Na uwagę zasługuje także projekt związany z cyklem koncertów z okazji 670. rocznicy lokacji miasta. Jubileusz stolica Podhala będzie obchodzić w 2016 r. Koncerty miałyby uświetnić wydarzenia odbywające się w mieście z tej właśnie okazji. Ich inicjatorką jest Danuta Wojdyło.

W głosowaniu budżetu obywatelskiego Nowego Targu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy, który ukończyli 16. rok życia. Głosować można m.in. poprzez specjalną stronę internetową przygotowaną przez nowotarski magistrat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama