Nowy numer 3/2021 Archiwum

Piłeś? Nie jedź!

Jaki jest wpływ alkoholu na kierujących pojazdami? Czym skutkuje jazda pod jego wpływem? Uczy tego Szkoła Trzeźwych Kierowców w Nowym Targu.

Kandydaci na kierowców w ramach kursu na prawo jazdy zapraszani są co kilka miesięcy do Urzędu Miasta Nowego Targu, gdzie w ramach Szkoły Trzeźwych Kierowców wykłady prowadzą fachowcy w swoich dziedzinach.

Tym razem z przyszłymi kierowcami i ich instruktorami spotkali się m.in. Edyta Wójciak, pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom, policjant Jerzy Kozieł z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Wojciech Nowak, egzaminator Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Z kolei kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu opowiadali, jak bezpiecznie można prowadzić samochód po mieście. A Nowy Targ staje się miastem coraz bardziej zakorkowanym.

Oprócz zajęć teoretycznych uczniowie zapoznają się też z alkogoglami (specjalne urządzenie symulujące zachowanie kierowcy będącego od wpływem alkoholu).

Organizatorami szkoły są: Burmistrz Miasta Nowego Targu, Rada Programowa "Bezpieczne Miasto", Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama