Nowy numer 3/2021 Archiwum

Głosowanie w parafii przejdź do galerii

W Nowym Targu, podobnie jak w wielu miejscach w Małopolsce, wyborcy do lokali wyborczych przychodzą najchętniej po Mszach św. Najbliżej mieli wierni z parafii św. Jana Pawła II w stolicy Podhala.

- W naszej komisji do głosowania uprawionych jest blisko 1500 mieszkańców miasta - mówi Halina Włoch, przewodnicząca Obwodowej Komisji Wyborczej nr 21 w Nowym Targu.

Jej siedziba mieści w Stacji Opieki Totus Tuus parafii pw. św. Jana Pawła II. Jak podaje przewodnicząca do godz. 12 głosowało blisko 10 procent osób uprawionych. - Ponad 60 osób jest też wykreślonych z naszych list, więc zagłosują gdzie indziej - dopowiada H. Włoch. 

Okręg nr 21 obejmuje tereny osiedlowe i mieszkalne, które graniczą z Szaflarami. Wokół lokalu było bardzo tłoczno, bo w parafii odbywają się uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II. Przewodniczył im metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. 

Niektórzy wyborcy, nie wiedząc o uroczystościach, mogli zobaczyć z okien lokalu wyborczego procesję wokół kościoła. 

- Nie zmieniamy lokalu wyborczego, gdyż jest dogodnie położony dla niemal wszystkich mieszkańców mających swoje domy w tej części miasta - zapewnia Grzegorz Watycha, nowotarski burmistrz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama