Nowy numer 3/2021 Archiwum

Postawcie na rodzinę przejdź do galerii

Abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, a wcześniej II osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II przewodniczył w niedzielę, 25 października, uroczystościom odpustowym w papieskiej parafii w Nowym Targu.

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się od poświęcenia nowych organów w świątyni. Nad instrumentem powstał także nowy witraż.

Słowa pozdrowienia do metropolity lwowskiego skierował ks. Jan Karlak, proboszcz parafii papieskiej. Nie zabrakło także życzeń wypowiedzianych w gwarze przez przedstawicieli parafii. 

Abp Mieczysław Mokrzycki, były sekretarz papieża Jana Pawła II, otrzymał od nowotarżan góralski kapelusz i ciupagę.

W słowie skierowanym do górali hierarcha wiele razy cytował fragmenty papieskich przemówień, także to z Nowego Targu. - Pytamy zawsze, w jaki sposób naśladować św. Jana Pawła II. Myślę, że bardzo ważne jest to, jakie są nasze rodziny. Niech one będą Bogiem silne, niech stawiają na miłość do ojczyzny. O to was kochani bardzo proszę - mówił abp Mokrzycki. 

Metropolita lwowski na zakończenie Mszy św. odpustowej przewodniczył procesji wokół kościoła. Hierarcha niósł monstrancję z Najświętszym Sakramentem w asyście czterech górali ubranych w stroje regionalne. Liturgię uświetnił chór parafialny i schola.

Wszystkim parafianom, gościom, ofiarodawcom i kapłanom podziękował proboszcz ks. Jan Karlak. Parafia pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu była pierwszą w archidiecezji krakowskiej i jedną z pierwszych w Polsce pod tym wezwaniem. 

Przy parafii działa Stacja Totus Tuus z zabiegami rehabilitacyjnymi i grotą solną. Najmłodsi parafianie mogą korzystać z oferty świetlicy czynnej codziennie w godzinach popołudniowych. Pracują w niej wykwalifikowani pedagodzy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama