Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wyśpiewany patriotyzm

W Nowym Targu odbył się II Powiatowy Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej "W hołdzie Poetom i Muzykom Podhala". Gala finałowa odbyła się 29 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Bardzo się cieszę z takich konkursów, bo poprzez uczestnictwo w nich uczniowie uczą się patriotyzmu - mówił poseł Edward Siarka. List z pozdrowieniami do organizatorów i uczestników skierował m.in. Aleksander Palczewski, Małopolski Kurator Oświaty.

W konkursie wystartowali uczniowie w różnych konkurencjach i kategoriach. Oto zwycięzcy I miejsc: Anna Bartoszek - Przedszkole SPSK nr 1 w Starem Bystrem, Kinga Czyrnek - Szkoła Podstawowa w Odrowążu, Małgorzata Ligas - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem, Oliwia Siarka - Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej, Sylwia Kwak - Zespół Szkół w Skrzypnem. Przyznano też nagrody specjalne.

Organizację konkursu wspomogły podhalańskie samorządy, a głównym organizatorem była Szkoła Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Starem Bystrem wraz z nowotarskim oddziałem Związku Podhalan. Dopomogli też pracownicy biur poselskich podhalańskich parlamentarzystów. Patronat medialny sprawował m.in. "Gość Niedzielny".

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama