Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tramwajem łatwiej na cmentarze

Planując odwiedziny grobów bliskich na krakowskich cmentarzach, najlepiej wybrać komunikację miejską. Zwłaszcza że do dyspozycji będzie więcej autobusów, tramwajów i przystanków.

W ostatnich dniach października i pierwszych listopada poruszanie się samochodem w okolicach cmentarzy krakowskich nie będzie należało do przyjemności. Część ulic jest bowiem zamknięta, gdzieniegdzie zmienia się organizacja ruchu (szczegóły można znaleźć na: www.zikit.krakow.pl), brakuje miejsc parkingowych.

Znaczenie łatwiej jest wybrać dojazd na cmentarz komunikacją miejską, a z samochodu zrezygnować. Przez dwa dni (31 października i 1 listopada) do dyspozycji będzie bowiem 9 specjalnych linii tramwajowych i 14 autobusowych - ich numery będą się zaczynały od cyfry "8".

Także niektóre "standardowe" linie zmienią swoje funkcjonowanie na czas uroczystości Wszystkich Świętych. Ma niektórych z nich tramwaje i autobusy będą jeździły z większą częstotliwością. Dokładne trasy linii specjalnych i zmiany w rozkładach można znaleźć na stronie ZIKiT: www.zikit.krakow.pl .

Uruchomione będą także dodatkowe przystanki: Cmentarz Bieżanów, Cmentarz Grębałów Południe (w ciągu ul. Darwina), Cmentarz Podgórski, Cmentarz Salwator, Dobrego Pasterza, Nowy Bieżanów (przy ul. Barbary, obok pętli tramwajowej), Rząska Cmentarz. Nieczynne będą natomiast przystanki: Rakowicka n/ż oraz Cmentarz Rakowicki (autobusowy).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama