Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Im się udało! przejdź do galerii

Uroczystym nieszporom na nowotarskim cmentarzu przewodniczył ks. Stanisław Chlebek, proboszcz parafii Matki Boskiej Anielskiej na Kowańcu.

 - Im się udało! Dlaczego nam miałoby się nie powieść? Oni też nie mieli łatwej drogi do świętości - mówił 1 listopada o armii świętych ks. Stanisław Chlebek, proboszcz parafii na nowotarskim Kowańcu. 

Nowotarski duszpasterz przewodniczył uroczystej procesji po cmentarzu stolicy Podhala. W czasie jej trwania odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na kilku stacjach - jedna była przy grobowcu nowotarskich proboszczów i kapłanów - odczytano ich nazwiska w formie wypominków. Przy następnych odczytano imiona i nazwiska zmarłych mieszkańców miasta z poszczególnych parafii w mieście.  

W popołudniowych nieszporach oprócz kapłanów na czele z dziekanem nowotarskim ks. prałatem Stanisław Strojkiem udział wzięły także siostry zakonne pracujące na terenie parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkim za wspólną modlitwę podziękował ks. Mieczysław Łukaszczyk, rektor kościółka św. Anny. 

Uroczystościom Wszystkich Świętych na nowotarskim cmentarzu towarzyszyła kwesta na odnowienie zabytków, podobnie jak w Zakopanem i Rabce. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma