Nowy numer 28/2018 Archiwum

Hojni mieszkańcy

Prawie 24 tys. zł nowotarżanie postanowili przekazać na odrestaurowanie zabytkowych nagrobków.

Tegoroczna - 16. już - kwesta na nowotarskim cmentarzu przeprowadzona 1 listopada pokazała, że mieszkańcom miasta zależy na przywróceniu blasku dawnym nagrobkom.

Zebrano dokładnie 23 848,98 zł, 10 amerykańskich dolarów, 9,33 euro, 1 koronę norweską i 1 kunę chorwacką.

Przez cały dzień Wszystkich Świętych przy bramach cmentarza kwestowało około 80 osób. Do zbiórki mógł zgłosić się każdy. Wśród kwestujących byli przedstawiciele władz miasta, a także reprezentanci wielu środowisk i organizacji, m.in. członkowie Związku Podhalan czy Fundacji im. Adama Worwy. Nie zabrakło strażaków i młodzieży z nowotarskich szkół.

Kwestę dla ratowania zabytkowych nagrobków zorganizowało Podhalańskie Towarzystw Przyjaciół Nauk wraz z nowotarskim magistratem. - Cieszę się z hojności mieszkańców i dziękuję wszystkim tym, którzy wrzucili nawet ten przysłowiowy wdowi grosz - mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma