Nowy numer 28/2018 Archiwum

Papieski ołtarz remontowany

Trwa remont ołtarza polowego w ogrodzie maryjnym w ludźmierskim sanktuarium.

Przy tym ołtarzu w 1997 roku transmitowaną na cały świat modlitwę różańcową poprowadził papież Jan Paweł II.

- Upływający czas sprawia, że wszystko niszczeje i wymaga naprawy. Tak też jest i z tym obiektem - mówi ks. Kazimierz Klimczak, ludźmierski proboszcz i kustosz sanktuarium, następca ks. prał. Tadeusza Juchasa. - Chcemy, by powstała tu kaplica św. Jana Pawła II. Realizacja tego dzieła wiąże się z ogromem trudu, fizycznego, ale i finansowego - zaznacza ks. Kazimierz.

- Już dziś chcemy dziękować Bogu za troskę o to święte miejsce rękoma parafian, ale i pielgrzymów, przyjaciół i wszystkich, którym bliska jest nasza Matka Gaździna Podhala - podkreśla ks. kustosz i cieszy się z pięknej pogody, która umożliwia prowadzenie prac.

Ołtarz będzie wzmocniony i odwodniony. Wszystkie prace powinny zakończyć się przed uroczystościami odpustowymi 15 sierpnia w 2017 r. Wszelkie szczegóły prowadzonych inwestycji można znaleźć na stronie internetowej ludźmierskiego sanktuarium.

Przy ołtarzu polowym odprawiane są m.in. Msze św. odpustowe 15 sierpnia, którym zawsze przewodniczy metropolita krakowski. Również przy tym stole Pańskim górale dziękują za plony w czasie Dożynek Podhalańskich. W okresie Bożego Narodzenia najmłodsi górale uroczyście przystrajają choinki wokół plenerowej szopki, która ustawiana jest w ołtarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma