Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dla dzieci z Pariacoto

W przeddzień beatyfikacji męczenników za wiarę - o. Michała Tomaszka OFMConv i o. Zbigniewa Strzałkowskiego OFMConv - warto wybrać się na koncert "Fides et Radio".

- Zaledwie kilka tygodni temu przeżywaliśmy beatyfikację matki Klary Szczęsnej, założycielki zgromadzenia sióstr sercanek, a już 5 grudnia na ołtarze wyniesionych zostanie dwóch franciszkańskich męczenników za wiarę - o. Michał Tomaszek OFMConv i o. Zbigniew Strzałkowski OFMConv. Ci, którzy czują się z nimi związani, chcą ich przypomnieć oraz pokazać innym to, co robili - mówi Małgorzata Pabis, rzecznik koncertu misyjno-charytatywnego "Fides et Ratio", jaki już w najbliższą niedzielę 8 listopada o godz. 16 odbędzie się auli AWF (al. Jana Pawła II 78).

- Niech ten koncert, który dedykujemy peruwiańskim dzieciom, odbije się echem po całym Krakowie! Dwaj franciszkanie, którzy już wkrótce zostaną ogłoszeni błogosławionymi, i którzy zginęli w Pariacoto, podejmowali tam m.in. pracę religijno-edukacyjną z dziećmi i młodzieżą. Nie bez powodu więc koncertowi towarzyszyć będzie kwesta prowadzona przez Fundację "Brat Słońce" na rzecz najbiedniejszych dzieci ze Szkoły Wyrównawczej w Pariacoto - dodaje M. Pabis.

Podczas imprezy dla publiczności wystąpi zespół Nazaret, który tworzy autorską muzykę z nurtu sacro. Zespół wystąpił m.in. w TVP1 jako gość programu "Między ziemią a niebem", gdzie odbyła się telewizyjna premiera singla "Bóg jest moją miłością". Utwór ten będzie promował debiutancką płytę, nad którą trwają właśnie prace. Piosenkę można usłyszeć w kilku rozgłośniach radiowych. Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę 2016 roku, a później ma odbyć się trasa koncertowa po całej Polsce.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama