Nowy numer 28/2018 Archiwum

Krakowianin szefem ludowców

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz został nowym prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wybrano go w sobotę 7 listopada w trakcie posiedzenia Rady Naczelnej PSL w Warszawie. Władysław Kosiak-Kamysz otrzymał 92 głosy, jego kontrkandydat Mirosław Augustyniak zaś 7 głosów.

- To najwyższe wyróżnienie zostać liderem ruchu ludowego w Polsce. Polska potrzebuje PSL w samorządzie i parlamencie - zadeklarował nowy szef ludowców.

Władysław Kosiniak-Kamysz ma 34 lata. Jest rodowitym krakowianinem. Jest absolwentem, podobnie jak prezydent RP Andrzej Duda, II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Ukończył studia medyczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jako lekarz jest związany z Katedrą Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi CM UJ.

Jako działacz PSL pełnił m.in. w latach 2008-2012 funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego. W 2010 r. został radnym miasta Krakowa. Od listopada 2011 jest ministrem pracy i polityki społecznej. W trakcie jesiennych wyborów parlamentarnych został wybrany do Sejmu z okręgu tarnowskiego.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma