Nowy numer 49/2019 Archiwum

Nie chcą islamu w Nowym Targu

"Nowy Targ nie chce islamu" - na nowotarskim rynku krzyczało kilku pikietujących mężczyzn. Choć pikieta trwała pół godziny, nie wzbudziła ona większego zainteresowania mieszkańców. Dopisali za to policjanci, była nawet ekipa z psami oraz funkcjonariusze w cywilu.

W sobotę 7 listopada ma rynku pojawiło się kilkunastu mężczyzn z Ruchu Społeczno-Narodowego z Podhala i okolic Nowego Sącza, a także członkowie Młodzieży Wszechpolskiej.

Trzymali w rękach transparenty z hasłami, takimi jak: "Nasza Europa, nasze zasady", "Nowy Targ nie chce islamu”, "Obcych sprowadzacie, o swoich nie dbacie”, "Czołem wielkiej Polsce”.

Pikietujący ostro odnieśli się do głównych państw Unii Europejskiej. "To globalistyczny, zbiurokratyzowany, lewacki, antychrystusowy kołchoz” - krzyczeli młodzi. 

Ze strony górali zainteresowanie pikietą było znikome. Prawicowców słuchali i obserwowali w deszczu policjanci.

Pikieta po trzydziestu minutach zakończyła się, a młodzi mężczyźni po krótkiej rozmowie z dziennikarzami rozeszli się w różne strony Rynku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama