Nowy numer 43/2020 Archiwum

Deus Meus na Stabat Mater przejdź do galerii

XIX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater" w Jabłonce zakończył 8 listopada wieczorny koncert zespołu Deus Meus.

Wcześniej zostały ogłoszone wyniki tegorocznego przeglądu. W kategorii pierwszej - dziecięcej (soliści) - jury pod przewodnictwem Marka Ciesielskiego najlepiej oceniło występ Gabrieli Grzybacz z Podwilka (Grand Prix). W kategorii młodzieżowej i dorosłych (soliści) zwyciężyła Eliza Kania z Żywca.

W kategorii zespołów dziecięcych jury przyznało ex aequo dwa pierwsze miejsca. Gratulacje za najlepszy występ odebrała schola "Aniołki" z Lublina oraz Chór Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia "Cantemus Arvensis" z Jabłonki. Z nagrodą Grand Prix z Jabłonki w kategorii młodzieży i dorosłych wyjechał szkolny Chór "Spontan", prowadzony przez siostry prezentki z Krakowa.

- Gratuluję wszystkim wykonawcom. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w wielkim święcie ewangelizacji poprzez niezwykle piękną muzykę - mówił Antoni Karlak, wójt gminy Jabłonka.

W programie XIX Festiwalu "Stabat Mater" znalazł się także ponadgodzinny koncert znanego zespołu Deus Meus. Artyści zaprosili publiczność do wspólnego śpiewania. Ich występ, jak i cały festiwal, zakończył się wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Michał Królik, wikary parafii Przemienia Pańskiego w Jabłonce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama