Nowy numer 49/2020 Archiwum

Chwała i cześć bohaterom! przejdź do galerii

Władze gminy Czarny Dunajec oraz jej mieszkańcy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rozpoczęła je Msza św. za Ojczyznę, odprawiona przez ks. Krzysztofa Kocota, proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu. Okolicznościową homilię wygłosił natomiast ks. Przemysław Cios, wikariusz z parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie. Nabożeństwo uświetniła orkiestra dęta OSP w Czarnym Dunajcu.

Po Eucharystii na płycie rynku odbył się Apel Poległych, przygotowany przez 1. Podhalańską Drużynę Harcerzy "Orły" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Miętustwie. W ten sposób oddano cześć bohaterom tamtych czasów, którzy oddali swoje życie w walce o niepodległość Polski.

Pod tablicą pamiątkową legionistów z Czarnego Dunajca przedstawiciele władz gminy - na czele z wójtem Józefem Babiczem - złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze. Jeszcze przed Mszą św. delegacja władz gminy złożyła kwiaty pod pomnikami Powstańców Chochołowskich w Chochołowie i ofiar II wojny światowej w Odrowążu.

Jak co roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się też Koncert Laureatów Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża, który został rozegrany w poniedziałek 9 listopada w Odrowążu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama