Nowy numer 49/2020 Archiwum

Modlimy się za Paryż i ofiary

- Jesteśmy solidarni z narodem francuskim - mówiła Beata Szydło. Przed Konsulatem Francji w Krakowie premier oddała hołd ofiarom ataków w Paryżu.

Beata Szydło w sobotnie południe w milczeniu złożyła wiązankę biało-czerwono-niebieskich kwiatów przed bramą konsulatu. Towarzyszyli jej  parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i przyszły minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zapalono znicze.

Następnie delegacja odwiedziła konsulat. Pani premier krótko rozmawiała z konsulem Francji w Krakowie

- W tych trudnych chwilach łączymy się przede wszystkim z rodzinami, bliskimi ofiar tej ogromnej tragedii. Jesteśmy solidarni z narodem francuskim, modlimy się za Paryż i za ofiary - powiedziała B. Szydło.

Przyszła szefowa rządu nie chciała rozmawiać na temat politycznych konsekwencji dla Polski tego, co wydarzyło się w Paryżu. Nie skomentowała też słów przyszłego ministra do spraw europejskich Konrada Szymańskiego, który stwierdził, że w obliczu sytuacji w Paryżu "nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców”.

- To nie jest właściwa pora, by odpowiadać na pytania dotyczące tych spraw. Dzisiaj po prostu bądźmy w zadumie i pamiętajmy o tych, którzy zginęli - ucięła B. Szydło.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama