Nowy numer 42/2020 Archiwum

Gorące serca dzieci przejdź do galerii

W niedzielę 15 listopada w kościele NSPJ na Mszy św. "dziecięcej" o godz. 12, która tradycyjnie gromadzi najwięcej najmłodszych uczestników liturgii, nastąpiło uroczyste błogosławieństwo nowych ministrantów oraz scholistek i scholistów.

Po prawie trzymiesięcznym przygotowaniu nowymi ministrantami zostało 9 chłopców: Kevin Bartosz, Wojciech Chwałkowski, Mateusz Kamiński, Wojciech Mizera, Oskar Pyzowski, Wiktor Pyzowski, Wojciech Sąsiadek, Igor Szymeczko i Kacper Żmudzki. Każdego indywidualnie pobłogosławił ks. proboszcz Stanisław Strojek, dziekan nowotarski. Przypomniał również o zadaniach spoczywających na służbie liturgicznej oraz odebrał od nowych ministrantów przyrzeczenie gorliwej i sumiennej służby.

Natomiast w szeregi scholi "Promyki" włączonych zostało 19 osób, w tym dwóch chłopców. Są to: Karolina Błoniarz, Aleksandra Cukrowska, Kamila Cukrowska, Barbara Dudłak, Estera Handzel, Wiktoria Handzel, Anna Korczyk, Aleksandra Kuc, Karolina Kuc, Emilia Kurpiel, Zofia Łojas, Natalia Łomonos, Sandra Piskorska, Zuzanna Pióro, Weronika Skrzypek, Paweł Sutor, Jan Szkaradziński, Karolina Węgrzyn i Julia Zagórska.

Choć większość z nich przygotowała się do tej uroczystości od początku września, niektórzy czekali na ten moment od kwietnia. Poświęcenia strojów oraz uroczystego włączenia do "śpiewającej grupy" dokonał również ks. proboszcz Strojek.

- Cieszę się, że troska rodziców o chrześcijańskie, oparte na Chrystusie wychowanie zaowocowała tak pięknym świadectwem chłopców i dziewcząt, którzy odpowiedzieli na osobiste zaproszenie Jezusa. Dziękuję za to i proszę o dalsze wsparcie, współpracę, aby ten wielki zapał nie zgasł, aby rozpalał dziecięce serca i przynosił owoce pięknego świadectwa: w kościele, domu, szkole i środowisku - podkreśla ks. Mariusz Wojdan, dziecięcy duszpasterz w nowotarskiej parafii.

Obecnie w grupach dla dzieci przy nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wielu najmłodszych członków wspólnoty. Scholę "Promyki" współtworzy 58 osób. W każdą niedzielę i w dzień powszedni do Mszy św. służy 56 ministrantów. Zaś Oaza Dzieci Bożych liczy prawie 100 osób.

Co roku dzieci z grup parafialnych wyjeżdżają na dwa tygodnie nad morze. Wyjazd jest finansowany m.in. z pieniędzy sponsorów i pochodzących z festynu parafialnego, który odbywa się od kilku lat przy tej największej podhalańskiej wspólnocie. Ponadto schola uczestniczyła w specjalnych warsztatach muzycznych również nad morzem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama