Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitwa osieroconych

Hospicjum św. Łazarza zaprasza: pomódlmy się wspólnie z kard. Dziwiszem za tych, którzy odeszli.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” zaprasza osoby, które utraciły swoich bliskich w ostatnich latach, na Mszę św sprawowaną przez kard. Stanisława Dziwisza w intencji tych, którzy odeszli przed nami.

- W ten listopadowy czas zadumy nad sensem choroby, sensem życia i sensem śmierci pragniemy złączyć się w modlitwie z bliskimi, których utrata jest obecna w naszych sercach. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe wydarzenie - mówi Jolanta Stokłosa, prezes TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza”.

Msza odprawiona zostanie we środę, 18 listopada o godz. 16.30 w bazylice ojców franciszkanów. Po niej będzie okazja wsparcia krakowskiego hospicjum mieszczącego się przy ul. Fatimskiej 17.

Jest to miejsce godnego pożegnania z tym światem, wyjątkowe w skali kraju, bo stąd poszła w Polskę idea hospicyjna. Świadczona jest tu opieka całościowa: medyczna, psychologiczna, socjalna, duchowa i rehabilitacyjna. Pamiętajmy, że hospicja wspierają nie tylko chorych, ale ich bliskich. Zaś istotą ich działania jest poświęcenie wielu osób, nie tylko pracowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama