GN 42/2020 Archiwum

Lektorzy idą pod prąd przejdź do galerii

43 nowych lektorów zyskał dekanat Biały Dunajec.

Uroczystość odbyła się 17 listopada podczas wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym Marii Magdaleny w Poroninie. Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Andrzej Kamiński, proboszcz parafii w Szaflarach. - Bardzo się cieszę, że jest was tutaj aż tylu. Towarzyszą wam w tym wielkim i radosnym święcie rodzice, dziadkowie. To jest świadectwo wiary, świadectwo podhalańskich rodzin - mówił ks. dziekan. - Mamy nadzieję i będziemy się o to nieustannie modlić, żeby spośród was zrodziły się nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Duchowny pobłogosławił 43 ministrantów z dekanatu Biały Dunajec. Nowi lektorzy pochodzą z parafii: Bańska Niżna, Biały Dunajec, Małe Ciche, Murzasichle, Poronin, Szaflary i Ząb. - Służą w najładniejszej części naszej diecezji - komentuje o. Sylwester z dominikańskiego ośrodka duszpasterskiego w Małem Cichem.

Wszystkim nowym lektorom gratulował ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii w Poroninie. - W tym świecie tak wielu młodych idzie przez życie bez Boga. Tymczasem wy pójdziecie pod prąd wszelkim możliwym trendom. W naszych kapłańskich sercach to rodzi nową moc - zauważył ks. Parzygnat.

Duszpasterz parafii w Poroninie opowiada też, że lektorzy w jego parafii dbają nie tylko o jak najpiękniejszą oprawę Mszy św., ale także stawiają na sport. - Rozgrywki dekanalne w różnych dyscyplinach sportowych na stałe są wpisane w grafik naszych lektorów. Wielką atrakcją są tez wyjazdy na mecze znanych drużyn do Krakowa. Niedługo czeka nas dopingowanie na trybunach piłkarzy podczas meczu Legii z Wisłą - zdradza ks. proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama