Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wierne wartościom i tradycji

W sobotę święto patronalne ss. prezentek. Już w środę ruszyło duchowe przygotowanie w sanktuarium Matki Bożej od Wykupu Niewolników.

Wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny obchodzone jest w Kościele katolickim 21 listopada. W tym dniu siostry prezentki, czyli Siostry od Ofiarowania małej Miriam w świątyni, obchodzą swoje święto patronalne. Sama nazwa prezentki wiąże się z łacińskim wyrazem praesentatio (ofiarowanie, przedstawienie).

Wraz z siostrami w tym dniu swoje święto mają również uczniowie szkół, które prowadzą prezentki. Szczególnie wyróżnieni są wszyscy gimnazjaliści z I klas. Na początku swojej edukacji w katolickim Gimnazjum Sióstr Prezentek składają przysięgę wierności wartościom i tradycji, które promuje szkoła założona prawie 400 lat temu przez bł. Zofię Czeską. Główna ceremonia ślubowania uczniów odbędzie się 21 listopada o godz. 18 w kościele św. Jana w Krakowie, a przewodniczyć jej będzie biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus.

Uroczystość ofiarowania poprzedza trzydniowe przygotowanie, na które siostry prezentki bardzo serdecznie zapraszają. Msze odbywają się o 14.30. W czwartek kazanie głosić będzie ks. Kazimierz Duraj (ojciec duchowny WSD w Krakowie), a w piątek - o. Andrzej Zając OFMConv (rektor WSD oo. Franciszkanów w Krakowie).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama