Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trzeźwo spójrz w przyszłość

Od czwartku do niedzieli potrwają w Nowym Targu XXXII Dni Trzeźwości na Podhalu. Do udziału w nich zaprasza parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przez 4 dni trwać będą spotkania z młodzieżą, rodzicami i wychowawcami. Będą także świadectwa osób, które cały czas walczą z różnymi nałogami.

Pierwszymi punktami tegorocznych Dni Trzeźwości będą spotkanie w domu katechetycznym parafii NSPJ w Nowym Targu dla młodzieży oraz Msza św. Początek w czwartek o godz. 17. Eucharystię zaplanowano na godz. 18. W piątek organizatorzy zapraszają na spotkanie rodziców podhalańskiej młodzieży, a także nauczycieli i wychowawców. Na zakończenie drugiego dnia w kościele odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości rodzin i narodu polskiego.

Sobota upłynie pod hasłem: "Abstynencja znakiem sprzeciwu". O godz. 14 obędzie się spotkanie wszystkich grup trzeźwościowych z całej Polski, które wezmą udział w Dniach Trzeźwości na Podhalu. Bardzo ważnym punktem tego dnia będzie Msza św., na której zostaną złożone przyrzeczenia abstynenckie grup trzeźwościowych i kandydatów do bierzmowania. Dzień zakończy się spotkaniem integracyjnym w Szkole Podstawowej nr 5 i spotkaniem AA w salce katechetycznej.

"Trzeźwe spojrzenie w przyszłość" - to już hasło ostatniego Dnia Trzeźwości na Podhalu. W niedzielę o godz. 9 uczestnicy spotkają się na Mszy św., a potem wezmą udział w podsumowaniu tegorocznych dni, które poprowadzi o. Dariusz Mroczek.

Organizatorami wydarzenia są Duszpasterstwo Trzeźwości przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, burmistrz Nowego Targu, wójt gminy Nowy Targ i Nowotarski Klub Abstynentów "Rodzina".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama