Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jak mnożyć i nie cudzołożyć?

VII Rekolekcje Góralskie, które odbywały się w ostatni weekend w Szaflarach, zgromadziły kilkaset osób. Program był, jak zawsze, bardzo bogaty. "Samemu - a cemu nie wroz? (Ja-dom-rodzina-wspólnota)" - to hasło rekolekcji.

- Zawsze staramy się rekolekcje połączyć z tym, co dzieje się wokół nas, w naszych rodzinach, pracy. Trzeba twardo stąpać po ziemi - mówi ks. Jan Gacek, kapelan Związku Podhalan i inicjator rekolekcji.

Na rekolekcje do Szaflar zjechali się górale z oddziałów Związku Podhalan. Oprócz tradycyjnych konferencji, uczestnicy wysłuchali wykładu prof. Krzysztofa Wieczorka "Jak się mnożyć i nie cudzołożyć? Wierność w świecie pokus i demoralizacji" oraz obejrzeli komedię pt. "Portki" w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej.

Zespół "Młode Podhale", obchodzący w tym roku 5-lecie istnienia, opowiedział gościom rekolekcji o swoim udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Z kolei rodzina Trebuniów-Tutków przedstawiła prezentację pt. "Sztuka sakralna Władysława Trebuni-Tutki".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama