Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dwa razy Grand Prix

Uczniowie SOSW nr 1 w Nowym Targu zostali docenieni na XX Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym "Śpiewaj z nami".

O sukcesie swoich kolegów uczniowie całej szkoły dowiedzieli się 27 listopada.

Festiwal "Śpiewaj z nami" odbywał się w Tarnowie.

- To impreza promująca i pokazująca zdolności muzyczno-wokalne osób niepełnosprawnych. Głównym celem spotkania była integracja, a radość, muzyka i śpiew królowały nie tylko na scenie, ale także na widowni - mówi Anna Palider, nauczycielka przygotowująca dzieci do festiwalu.

Na scenie tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego wystąpiło ponad 250 uczestników z całej Polski.

Festiwalowi towarzyszyły spotkania muzyczne, warsztaty taneczne i wokalne, spektakl teatralny w wykonaniu tarnowskich aktorów, wspólne zabawy i wycieczki po mieście. 

Nowotarscy uczniowie zachwycili publiczność i jurorów. Wrócili z festiwalu z cennymi trofeami. Zespół wokalno-taneczny "Sylaba" za wykonanie "Czarno-białej iluzji" otrzymał nagrodę Grand Prix. Weronika Piątek w kategorii soliści również wyśpiewała sobie główną nagrodę festiwalu, czyli Grand Prix. Nad choreografią, kostiumami, stroną wokalną laureatów z Podhala czuwały nauczycielki Stefania Firek i wspomniana Anna Palider.

Warto dodać, że nowotarscy uczniowie już po raz 19. reprezentowali szkołę na tarnowskim festiwalu, i choć z biegiem lat mieniali się uczniowie, to zawsze towarzyszyła im ta sama prowadząca od wielu lat zespół Anna Palider. Docenił to prezydent Tarnowa wręczając jej specjalne podziękowanie z wyrazami uznania za twórczy wkład w pracę z niepełnosprawnymi wychowankami, zaangażowanie, codzienny trud, który udowadnia, jak bardzo jest wrażliwa, pełna empatii i zrozumienia potrzeb drugiego człowieka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy