Nowy numer 42/2020 Archiwum

Kup świecę. Bądź miłosierny

W I Niedzielę Adwentu A.D. 2015, czyli 29 listopada, Caritas rozpoczęła coroczną akcję sprzedaży świec, które zapłoną na wigilijnych stołach milionów Polaków.

W tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom nie bez powodu trwać będzie pod hasłem: "Głodni Miłosierdzia". W ten sposób nawiąże do rozpoczynającego się już 8 grudnia Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka.

Do wszystkich parafii archidiecezji krakowskiej trafiło w sumie ok. 170 tys. świec, a dodatkowo w samym Krakowie będzie można kupić je w trzech miejscach: w Księgarni św. Stanisława (ul. Wiślna 12A) i w sklepach z dewocjonaliami "Dar Serca" w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz przy Małym Rynku 6.

- Dzięki tej akcji krakowska Caritas co roku organizuje wakacje i ferie dla dzieci z ubogich rodzin oraz wspiera potrzebujące dzieci w Polsce i za granicą - tłumaczy Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, dodając, że rokrocznie mieszkańcy Małopolski pozwalają krakowskiej Caritas rozprowadzić rekordową liczbę wigilijnych świec.

- Płomień wigilijnej świecy jest czytelnym znakiem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa w Polsce i na świecie. Dlatego ofiary za świece, jak zawsze, przeznaczone zostaną nie tylko na organizację ferii i wakacji dla ubogich dzieci, ale także na pomoc najuboższym rodzinom w parafiach, dożywianie dzieci oraz dofinansowanie placówek służącym dzieciom i prowadzonym przez krakowską Caritas - opowiada A. Homan.

Tradycyjnie 10 groszy z ofiary za każdą świecę przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy. W tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

Warto dodać, że tegoroczna ogólnopolska kampania po raz 16. ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas uczestniczą w niej bowiem Diakonia Kościoła luterańskiego i reformowanego oraz Eleos Kościoła prawosławnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama