Nowy numer 42/2020 Archiwum

Możesz mieć relikwie męczenników

Obrazek z fragmentem ubrań zabitych w Peru franciszkanów może otrzymać każdy.

Relikwie "ex indumentis", czyli właśnie cząstki ubrań o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, zakonników, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze 5 grudnia, zostały umieszczone w obrazkach przygotowanych przez krakowską Kurię Prowincjalną Franciszkanów.

Takie obrazki otrzymają m.in. uczestnicy dziękczynnej Mszy św., która w dniu beatyfikacji zostanie odprawiona w bazylice franciszkanów w Krakowie (ul. Franciszkańska 1).

Relikwie można jednak otrzymać także pocztą. Wystarczy wysłać list na adres kurii - Kuria Prowincjalna Franciszkanów; "Relikwie"; ul. Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków. W środku należy umieścić drugą, zwrotną kopertę z naklejonym znaczkiem i wpisanym swoim adresem.

Obrazki wraz z informacjami o franciszkańskiej prowincji oraz misjach w Peru i innych krajach świata zostaną wysłane tuż po beatyfikacji 5 grudnia.

O. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek zginęli 9 sierpnia 1991 roku. Marksistowscy terroryści "Świetlistego Szlaku" uznali ich za groźnych przeciwników rewolucji. Uważali oni bowiem, że franciszkanie, głosząc pokój, okłamują lud, a rozdając żywność, usypiają ludzkość i nie wspierają rewolucji.

Ich proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1996 roku. Dekrety o męczeństwie franciszkanów z krakowskiej prowincji papież Franciszek promulgował w lutym 2015 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama