GN 42/2020 Archiwum

Wyśpiewane miłosierdzie

Tegoroczny "Sacrosong" - podobnie, jak większość wcześniejszych edycji - odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Koncert laureatów odbył się w niedzielę 29 listopada.

Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało: "Miłosierni jak Ojciec". Uczestnicy mogli wystąpić w jednej z dwóch grup wiekowych - dziecięcej (do 14 lat) i młodzieżowej (od 15 lat wzwyż). Wykonawcy byli oceniani w jednej z dwóch kategorii - "soliści" lub "zespoły i schole oraz chóry".

Oto lista tegorocznych laureatów: Katarzyna Bulanda, Julia Jarząbek, Paweł Madzia, Emma Malik, Magda Panek, Alicja Pietrzak, Karolina Pietrzak, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, schola "Ichtis" z Trzebini Sierszy, schola "Śnieżnej Pani" z Tokarni, schola "Stokrotki" z Zakopanego, zespół "Lubań" z Kluszkowiec, zespół wokalno-instrumentalny z Rabki-Zdroju.

Honorowy patronat nad przeglądem objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a od strony medialnej wydarzeniu patronował, jak zawsze, m.in. "Gość Niedzielny".

Głównym organizatorem festiwalu była nowotarska parafia św. Jana Pawła II wraz z Urzędem Miasta Nowy Targ, Starostwem Powiatowym w Nowym Targu i Miejskim Ośrodkiem Kultury w stolicy Podhala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama