GN 43/2020 Archiwum

Koniarze wokół Gaździny Podhala

Podhalańscy hodowcy, fiakrzy i miłośnicy koni zapraszają na Mszę św. w bazylice p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu w niedzielę 6 grudnia o godz. 11:00.

- Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Ludźmierskiej i św. Eligiusza pragniemy modlić się w intencji hodowców, fiakrów, jeźdźców, kowali, weterynarzy oraz wszystkich miłośników koni - mówi Marcin Zubek z zakopiańskiego Związku Podhalan. Uroczystości rozpoczną się paradnym przejazdem o 10:30 spod Domu Podhalan oraz poświęceniem koni przed sanktuarium.

- Cieszymy się, że ta tradycja hodowli koni jest pielęgnowana, a góralscy jeźdźcy uświetniają wiele wydarzeń religijnych, państwowych, kulturalnych - podkreśla Marcin Zubek, stojący na czele banderii konnej w Zakopanem, która skupiona jest wokół sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik.

W imieniu koniarzy podhalańskich serdecznie zaprasza do Ludźmierza Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska oraz tamtejsi duszpasterze na czele z ks. proboszczem Kazimierzem Klimczakiem. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama