Nowy numer 50/2019 Archiwum

Do "Atmy" na lekcję przejdź do galerii

Muzeum Narodowe w Krakowie i jego filia w zakopiańskiej "Atmie" kontynuuje akcję bezpłatnych lekcji muzealnych. Do wyboru jest kilka ciekawych tematów. Lekcja połączona jest ze zwiedzaniem wilii "Atma", Muzeum Karola Szymanowskiego.

Bezpłatne lekcje proponowane są dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pośród tematów do wyboru są m.in. zajęcia dotyczące zakopiańskiego stylu i podhalańskich inspiracji.

- Mamy jeszcze kilka wolnych terminów. Zajęcia trwają godzinę w bardzo atrakcyjny sposób - mówi Agnieszka Gąsienica-Giewont z "Atmy". 

W czasie zajęć uczniowie oglądają wystawę "Na Skalnym Podhalu" z obrazami krajobrazów tatrzańskich młodopolskich poetów, m.in. Leona Wyczółkowskiego. 

W lekcji może brać udział jednorazowo maksymalnie 25 osób. Lekcja w "Atmie" jest zupełnie darmowa. Na zajęciach uczniowie czytają fragmenty utworów o Podhalu, wykonują do nich ilustracje.

- Proszę pamiętać także o odpowiedniej rezerwacji wcześnie - mówi A. Gąsienia-Giewont. 

Już w najbliższy wtorek 8 grudnia o 18.00 zakopiańskie muzeum zaprasza wszystkich chętnych na wykład Urszuli Kozakowskiej-Zauchy, kustosza działu Sztuki Nowoczesnej MNK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama