Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zerwij bombkę, spełnij marzenie

W nowotarskiej Almie i w kościele św. Jana Pawła II czekają dwie choinki, na których wiszą bombki z marzeniami dzieci. Wystarczy zerwać jedną z nich i spełnić to marzenie.

- Jest dużo wokół nas ludzi potrzebujących, a przede wszystkim dzieci, które marzą czasami o naprawdę drobnych rzeczach. Chciałabym, aby dzięki ludziom dobrej woli pomóc im spełnić te pragnienia - mówi Anna Tylka, która koordynuje cały projekt. Pomysł na taką inicjatywę już dawno pani Anna miała w swojej głowie. - Przyszedł w końcu czas na jego realizację - podkreśla.

"Choinka Marzeń" odbywa się pod kuratelą ks. Jana Karlaka, proboszcza parafii św. Jana Pawła II. To właśnie ta wspólnota koordynuje także całą akcję.

Jak można spełnić marzenie dziecka, dostarczyć prezent ? - Na "Choinkach Marzeń", które znajdują się w kościele św. Jana Pawła II oraz w nowotarskiej Almie, wiszą ponumerowane bombki z imieniem dziecka, wiekiem oraz z marzeniem, co chciałoby otrzymać na Gwiazdkę. Trzeba zerwać bombkę, kupić prezent (za ok. 100 zł), zrobić paczkę, nakleić karteczkę z numerem danego dziecka i dostarczyć na plebanię - tłumaczy ks. Karlak.

W akcję włączyły się także podhalańskie samorządy na czele z magistratem i starostwem nowotarskim. "Choinkom Marzeń" patronuje również podhalański poseł Edward Siarka.

Paczki do dzieci trafią tuż przed Bożym Narodzeniem. Będziemy w Orszaku Świętego Mikołaja, który je rozwiezie po nowotarskich domach, wszak "Choinkom Marzeń" patronuje "Gość Niedzielny". Według informacji organizatorów, na dwóch drzewkach zawisło ponad 280 bombek z marzeniami dzieci.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama