Nowy numer 3/2021 Archiwum

Możesz zapytać o miłosierdzie

Ekipa facebookowego profilu "Faustyna 2016" ma swój pomysł na Jubileusz Miłosierdzia.

Projekt zrodził się z potrzeby "wirtualnych" uczestników comiesięcznych spotkań "Łagiewnicka 22". Część uczestników nie może przyjechać do Krakowa i głoszonych każdego 22. dnia miesiąca konferencji słucha dzięki zamieszczanym w internecie nagraniom.

- Staramy się, aby treści naszych konferencji były "życiowe", więc niejednokrotnie po konferencji rodzą się pytania. To dobrze! Tylko, kto im odpowie? - wyjaśnia genezę projektu s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Akcja "Wszystko w jednym" ma tę komunikacyjną lukę wypełnić. Siostry nie boją się żadnych pytań, ponieważ są przekonane, że "odpowiedzi na wszystkie pytania są w miłosierdziu Bożym".

- Bardzo się cieszę tym projektem! Szukanie odpowiedzi to będzie dla nas wielka przygoda wiary. Niejedną odpowiedź trzeba będzie przecież "wyklęczeć" i wsłuchiwać się w Jego głos, a to takie piękne - nie kryje entuzjazmu s. Gaudia.

- Słyszałam też kiedyś taki zarzut, że w Kościele odpowiada się na pytania, których nikt sobie nie stawia. Ten projekt jest też po to, aby pokazać inne oblicze Kościoła - takiego, który słucha i szuka odpowiedzi na pytania nurtujące serca współczesnych - dodaje.

- Spodziewamy się zaskakujących pytań. Liczymy na pytania, których młodzi nie mają komu zadać. Skoro w miłosierdziu można znaleźć odpowiedź na każde pytanie, to czego tu się bać? - przekonuje z kolei s. Emanuela Gemza ZMBM.

Pytania można przesyłać za pośrednictwem Facebooka lub mailem na adres: faustyna.sdm@gmail.com. Odpowiedzi - w formie nagrań wideo - będą zamieszane na profilu "Faustyna2016" oraz w kanale pod tą samą nazwą w serwisie YouTube.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama