Nowy numer 33/2018 Archiwum

Możesz zapytać o miłosierdzie

Ekipa facebookowego profilu "Faustyna 2016" ma swój pomysł na Jubileusz Miłosierdzia.

Projekt zrodził się z potrzeby "wirtualnych" uczestników comiesięcznych spotkań "Łagiewnicka 22". Część uczestników nie może przyjechać do Krakowa i głoszonych każdego 22. dnia miesiąca konferencji słucha dzięki zamieszczanym w internecie nagraniom.

- Staramy się, aby treści naszych konferencji były "życiowe", więc niejednokrotnie po konferencji rodzą się pytania. To dobrze! Tylko, kto im odpowie? - wyjaśnia genezę projektu s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Akcja "Wszystko w jednym" ma tę komunikacyjną lukę wypełnić. Siostry nie boją się żadnych pytań, ponieważ są przekonane, że "odpowiedzi na wszystkie pytania są w miłosierdziu Bożym".

- Bardzo się cieszę tym projektem! Szukanie odpowiedzi to będzie dla nas wielka przygoda wiary. Niejedną odpowiedź trzeba będzie przecież "wyklęczeć" i wsłuchiwać się w Jego głos, a to takie piękne - nie kryje entuzjazmu s. Gaudia.

- Słyszałam też kiedyś taki zarzut, że w Kościele odpowiada się na pytania, których nikt sobie nie stawia. Ten projekt jest też po to, aby pokazać inne oblicze Kościoła - takiego, który słucha i szuka odpowiedzi na pytania nurtujące serca współczesnych - dodaje.

- Spodziewamy się zaskakujących pytań. Liczymy na pytania, których młodzi nie mają komu zadać. Skoro w miłosierdziu można znaleźć odpowiedź na każde pytanie, to czego tu się bać? - przekonuje z kolei s. Emanuela Gemza ZMBM.

Pytania można przesyłać za pośrednictwem Facebooka lub mailem na adres: faustyna.sdm@gmail.com. Odpowiedzi - w formie nagrań wideo - będą zamieszane na profilu "Faustyna2016" oraz w kanale pod tą samą nazwą w serwisie YouTube.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma