Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Z góralską gwarą na ustach przejdź do galerii

11 grudnia odbyły się w Czarnym Dunajcu gminne eliminacje Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka. Wzięło w nich udział 68 uczniów.

Podczas przeglądu, który odbył się na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, młodzi uczestnicy zaprezentowali bogactwo gwary występującej w granicach gminy - od Czerwiennego aż po orawskie Podszkle. Podzieleni zostali na cztery kategorie.

W poszczególnych kategoriach wiekowych oraz konkursowych (kategoria: recytatorzy i gawędziarze) na najwyższym miejscu na podium stanęli uczniowie: Małgorzata Gałusza - SP Ciche nr 3, Mieszko Winiarski - SP Chochołów, Wioletta Szymusiak - Gimnazjum Załuczne,  Jakub Żegleń - SP Ratułów, Krystian Mrugała - SP Nr 2 JP II Ciche, Karolina Stękała - Gimnazjum JP II Ciche, Katarzyna Pabin - Liceum SPSK w Czarnym Dunajcu.

Finał konkursu odbędzie się tuż przed małopolskimi feriami - 14 stycznia. Jak zawsze najlepsi recytatorzy i gawędziarze z całego Podhala, Spisza i Orawy zjadą do Białego Dunajca.

- Serdecznie dziękujemy nauczycielom za duży wkład pracy włożonej w przygotowanie młodzieży oraz liczny jej udział. Cieszy nas bardzo wysoki poziom konkursu - podkreśla Maria Garbaruk, podhalańska poetka zasiadająca w jury. Oceniający na przyszłość proszą o zachowanie dbałości w ubiorze i uczesaniu, i przypominają, że wykluczony jest współcześnie stylizowany strój. Jury prosi także o dbałość w doborze repertuaru do wieku i możliwości uczestnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy