ŚDM o smaku karmelu

Podczas ŚDM Kraków 2016 jeden dzień należeć będzie do młodzieży karmelitańskiej z różnych zakątków świata.

- W parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (znanej bardziej jako parafia oo. karmelitów "Na Piasku") w czasie Karmelitańskiego Dnia Młodych ugościmy ok. 700-800 osób, a w trakcie całych Światowych Dni Młodzieży mamy tu przyjąć aż 1200 osób - mówi Kamila Skupień z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

W związku z tym, że mieszka w karmelitańskiej parafii, jest też zaangażowana w przygotowanie Karmelitańskiego Dnia Młodych - w parafialnym komitecie odpowiada za sekcję wolontariatu.

- Organizując już po raz trzeci całodniowy kiermasz parafialny, promujemy zarówno ŚDM, jak i KDM. W niedzielę po każdej Mszy św. rozmawiamy z ludźmi, opowiadamy o tym, co już za kilka miesięcy wydarzy się w Krakowie i w naszej parafii i zachęcamy do wypełnienia deklaracji przyjęcia pod swój dach młodych pielgrzymów, czyli do otwarcia drzwi swoich domów i serc na gości z całego świata - dodaje Kamila.

Na kiermaszu oprócz deklaracji można też znaleźć (i kupić) ŚDM-owe gadżety: smycze, breloki, notesy, koszulki, długopisy, torby. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na potrzeby KDM.

- Zapraszamy też na nasze spotkania - przy parafii powstała wspólnota, która przygotowuje Karmelitański Dzień Młodych i im będzie nas więcej, tym lepiej, bo pracy starczy dla każdego! - zachęca wolontariuszka Ania. - Z nami jest fajnie, bo razem idziemy w stronę Pana Boga - przekonuje. Opowiada też, że kiedyś potrzebowała bodźca, który popchnął ją do działania i do zaangażowania się w sprawy Kościoła, dlatego teraz to ona chciałaby dać komuś impuls do włączenia się w to wielkie dzieło. - Ja po prostu czuję tę sprawę, a gdy słyszę hymn ŚDM śpiewany w różnych językach, to aż mam ciarki na plecach. Noszę szkaplerz i należę do rodziny szkaplerznej, dlatego chciałabym się jeszcze bardziej zintegrować z karmelitańską młodzieżą - mówi.

Z kolei wolontariuszka Julka przekonuje, że ŚDM i KDM to wydarzenia, które pogłębią jej wiarę. - Jeżdżę na Lednicę i Wiślicę. To miejsca, w których czuje się obecność Pana Boga. Podczas ŚDM też tak będzie! Dla mnie to jest niesamowite, że podczas takich wydarzeń ludzie jednoczą się dla tego, który za nas umarł - zauważa dziewczyna.

Spotkania parafialnego komitetu KDM, którym kieruje o. Marcin Siemek, odbywają się zazwyczaj we wtorki o godz. 18.30 w piwnicy św. Eliasza, jednak w związku z przerwą świąteczną o szczegóły najlepiej zapytać pisząc pod adres wolontariatsdm@karmelici.pl. Karmelitański Dzień Młodych można też znaleźć na Facebooku i na www.karmelici.sdm.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..