Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Ewangelizacyjna barka reaktywowana!

Już w czwartek 17 grudnia gościem stacjonarnego rejsu na barce Aquarius będzie bp Grzegorz Ryś, który opowie o kerygmacie miłosierdzia.

- Kerygmat jest dla tych, którzy przeżywają doświadczenie ucisku, bólu, uciemiężenia, zniewolenia, nieszczęścia. Dla utrudzonych i obciążonych, dla potrzebujących pokrzepienia i odnowienia, dla nie mających pokoju duszy i pokoju serca… - zapraszają bp Grzegorz Ryś i ks. Łukasz Gołaś SAC (pomysłodawca Barki) na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19 na "Aquariusie", zacumowanym u stóp Wawelu, nieopodal Mostu Dębnickiego i DH Jubilat.

- Ewangelizacja na Barce to spotkanie z żywym Bogiem w Jego słowie. To doświadczenie świadectwa uczniów Chrystusa, głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie i zaproszenie do przyjęcia Go jako swojego Pana i Zbawiciela - dodaje ks. Gołaś.

Pierwszy ewangelizacyjny rejs odbył się w lipcu 2013 roku na barce "Nimfa", pływającej po wodach Wisły. Gościem specjalnym tego rejsu był bp Grzegorz Ryś. Od października 2014 r. do maja 2015 r. spotkania przeniosły się na ul. Bulwarową, do kościoła oo. pallotynów w Nowej Hucie.

- W Roku Miłosierdzia z błogosławieństwem ks. bp. Grzegorza Rysia rozpoczynamy kolejny etap w naszym życiu - reaktywację - dlatego w tym szczególnym czasie zapraszamy na Kerygmat Miłosierdzia na Barce - zachęca do zapisania się na rejs ks. Łukasz.

Warto dodać, że podczas wszystkich dotychczasowych rejsów zaproszeni goście co miesiąc głosili chrześcijański kerygmat i z mocą przepowiadali Boże Słowo. Mówili o tym, jak Bóg działa w ich życiu i jak może działać w życiu słuchaczy. Jak wielu z tych ostatnich spotkało dzięki temu Jezusa, wie tylko Bóg. Co ważne, wiele osób po rejsach dzieliło się świadectwami uzdrowień - zarówno duchowych, jak i fizycznych.

- Opatrznościowo Pan Bóg zaprosił nas do reaktywacji spotkań na barce. Już 17 grudnia Kerygmat Miłosierdzia głoszony na "Aquariusie" będzie rozbrzmiewał na krakowskich Bulwarach Wiślanych - cieszy się ks. Gołaś i prosi o modlitwę w intencji kolejnych spotkań, a także za załogę Barki, za posługujących z Pallotyńskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej oraz ludzi, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu.

Zapisy trwają na stronie radia Nowohuckie.pl (www.nowohuckie.pl - tam też będzie można posłuchać transmisji spotkania). Ilość miejsc jest ograniczona, a koszt uczestnictwa wynosi 10 zł. Podczas spotkania zostanie też zaprezentowana płyta z 24 konferencjami Ewangelizacji na Barce i na Bulwarowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy