Nowy numer 42/2020 Archiwum

Niezwykły dar

Wspólnota akademicka UPJPII w Krakowie otrzymała relikwie beatyfikowanych 5 grudnia o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

15 grudnia o. Jarosław Zachariasz, prowincjał franciszkanów, przekazał wspólnocie akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, niezwykły dar. Są to dwa złote relikwiarze, w których - na czerwonym, jedwabnym materiale - umieszczono fragmenty kości zamordowanych w Peru misjonarzy.  Do relikwii dołączono zaświadczenie o ich wiarygodności.

- Św. Jan Paweł II, kilka dni po śmierci naszych braci, spotkał się w bazylice św. Franciszka z rodzinami misjonarzy i tam wypowiedział słowa, które dziś możemy uznać za prorocze, iż mamy nowych świętych, błogosławionych misjonarzy, a więc w sposób jeszcze nieformalny dokonał wtedy ich beatyfikacji - przypomniał prowincjał.

- Proszę też każdego o odważną modlitwę do naszych błogosławionych. W życiu studenta nie brakuje momentów, kiedy szuka się pomocy gdzieś na zewnątrz. Zachęcam was do modlitwy przez ich wstawiennictwo. Myśmy ich doskonale znali i jestem przekonany, że zachęcaliby was do tego wyjątkowego kontaktu, jaki wyraża tajemnica: ”świętych obcowanie”- dodał.

Relikwie zostały przekazane podczas opłatkowej Mszy św. dla studentów UPJPII, którą odprawiono w intencji śp. ks. Andrzeja Baczyńskiego w kaplicy UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama