Zapachniało góralską wigilią przejdź do galerii

Spotkanie nowotarskiego oddziału Związku Podhalan, które odbyło się 15 grudnia wieczorem, miało niecodzienny przebieg. Towarzyszyła mu degustacja potraw wigilijnych.

- Bardzo się cieszę, że w świątecznym zabieganiu znaleźliście czas, aby w Izbie Księdza Profesora Józefa Tischnera zatrzymać się na chwilę i wspólnie popróbować wigilijnych specjałów naszych wspaniałych gaździn - mówił Wojciech Groń, prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan. 

Przed spożyciem potraw górale pomodlili się w różnych intencjach. Modlitwę poprowadził ks. Mieczysław Łukaszczyk, zasłużony kapelan ZP. - Zanosimy dziś przed Boga różne intencje. Prosimy o pokój na świecie, w naszych rodzinach, między nami samymi - mówił kapłan i zaintonował jedną z bożonarodzeniowych kolęd. 

Górale po wspólnej modlitwie rozpoczęli spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych. Wszystkie były palce lizać. Można było skosztować wyśmienitych pierogów, zupy grzybowej, miodu, barszczu z uszkami. - Wszystko samodzielnie ześmy przygotowywały - mówiła z radością jedna z gaździn z nowotarskiego oddziału ZP. 

Na zakończenie Wojciech Groń zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 grudnia o godz. 16 na nowotarskim rynku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..