Nowy numer 20/2024 Archiwum

Paczka dla niemowlaczka

ŚDM Wieliczka prowadzi zbiórkę artykułów dla dzieci na rzecz Domu Matki i Dziecka im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Krakowie.

Potrzebne są zwłaszcza smoczki, chusteczki nawilżające, pampersy, kaszki, mleczko "Bebilon" (1-3 miesięcy), pieluchy tetrowe, butelki, proszki do prania dla dzieci, termosy, termometry.

Można przynosić także sprzedawane bez recepty leki dla niemowląt: nurofen, paracetamol, syrop prawoślazowy, witamina D, mucosolvan, hederasal, octenisept.

Artykuły można zostawiać w specjalnie oznaczonych pojemnikach w wybranych aptekach w Wieliczce lub w biurze ŚDM (sala św. Kingi, Wieliczka, ul. Zamkowa 7; w poniedziałki od 19-20). Zbiórka trwa do 20 grudnia.

Na pomysł adwentowej akcji wpadła grupa wolontariuszy i liderów Światowych Dni Młodzieży z Wieliczki. Najpierw zbiórka miała się odbywać pod hasłem "Wyprawka dla Pana Jezusa". Nazwa "Paczka dla niemowlaczka" pojawiła się później.

- Skontaktowaliśmy się z Domem Matki i Dziecka przy ul. Żywieckiej. Zapytaliśmy, czy taka akcja ma w ogóle sens i okazało się że potrzeby są ogromne! Rzeczy wymienione na plakacie podała nam siostra, która prowadzi ten dom. To atrykuły najbardziej potrzebne, których im najbardziej brakuje - opowiada Anna Janus z ŚDM Wieliczka.

Krakowski Dom Matki i Dziecka im. Bernardyny Jabłońskiej jest prowadzony przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. W pokojach pojedynczych i wieloosobowych jest ok. 60 miejsc. Dom zapewnia całodobową opiekę samotnym matkom z dziećmi (w wieku od 0 do 7 lat) oraz kobietom
w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy